Wczytuję dane...

Knauf

Styropian budowlany EPS

Garść informacji:

Pod pojęciem styropian EPS kryje się spieniony polistyren. Ten materiał w postaci granulatu spieniany jest pod wpływem pary wodnej. W takim procesie powstaje materiał o pustych komorach wewnątrz, które odpowiadają za jego parametry techniczne. Dodatkowo właściwości materiału różnią się w zależności od gęstości spieniania jak również od rodzaju dodatków zawartych w surowcu. Z tego względu najczęściej dodawany jest grafit, który poprawia poziom izolacji termicznej.

Polistyren spieniony formowany jest w bloki, a następnie cięty na płyty o różnych wymiarach, które wykorzystuje się do ocieplania budynków. Poszczególne formaty różnią się grubością i występują standardowo w wariantach od 10 do 300 milimetrów rosnąco co 10 mm. Długość i szerokość płyt to najczęściej 1000 x 500 mm. W Knauf Therm na życzenie Klienta możemy wyprodukować płyty o wymiarach do 4000mm x 1000mm. Istnieje również możliwość wyboru płyt z frezowanymi krawędziami, które ułatwiają układanie ich na zakładkę, co zapewnia jeszcze lepszy poziom izolacji termicznej. Oprócz klasycznego cięcia styropianu w naszym zakładzie produkcyjnym w Adamowicach wytwarzamy również formowane płyty styropianowe. Poza płytami wykonywane są dodatkowo okrągłe formatki, które wykorzystuje się do zaślepiania miejsc po kołkowaniu.

Styropian elewacyjny

W ofercie Knauf Therm znajdziesz styropian elewacyjny, dzięki któremu wykonasz izolację ścian i elewacji.

Biorąc pod uwagę Twoje zróżnicowane potrzeby, przygotowaliśmy płyty w wersji z krawędziami płaskimi lub frezowanymi umożliwiającymi układanie ich „na zakładkę”. W swojej ofercie posiadamy również styropian grafitowy, który dzięki lepszym parametrom izolacyjnym gwarantuje skuteczne ocieplenie przy cieńszych płytach. Dzięki temu możesz go używać na balkonach i loggiach, bez straty powierzchni użytkowej.

Styropian fasadowy Knauf Therm to najczęściej wybierane produkty izolacyjne w naszej ofercie. Do wyboru masz cięte płyty styropianowe o współczynnikach Lambda: 0,042, 0,040, 0,032, 0,031.

Wśród styropianów na fasadę w naszej ofercie znajdziesz również unikatowe płyty z formy Knauf Therm ETIXX λ 31.

Sprawdź pełną ofertę styropianów elewacyjnych Knauf Therm!

Styropian podłogowy – zalety tego rozwiązania

Stosując styropian podłogowy, gwarantujemy uzyskanie optymalnych parametrów izolacyjnych w budynku. Styropian na podłogę od producenta Knauf Therm wykazuje doskonałe właściwości pod względem niskiego przewodnictwa ciepła, wyrażone we współczynniku lambda. Ponadto, styropiany podłogowe charakteryzują się podwyższoną odpornością na ściskanie, wyrażoną parametrem CS na poziomie od 70 kPa do nawet 200 kPa. Znikoma podatność na absorpcję wody sprawia, że nawet przy dużej wilgotności styropian nie ulega zjawisku pęcznienia. Styropian na posadzkę stanowi idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, w których planowany jest montaż ogrzewania podłogowego. Dzięki zastosowaniu optymalnej warstwy izolacyjnej już na etapie przygotowawczym pod wylewkę inwestor zyskuje doskonałe parametry termoizolacyjne w budynku oraz idealne warunki do równomiernego rozprowadzania ciepła przez system grzewczy. Oferta Knauf Therm zawiera styropian pod wylewki, czyli płyty z polistyrenu ekspandowanego EPS, który wyróżnia się korzystną relacją ceny do jakości. Utrzymywanie kosztów prac termoizolacyjnych na rozsądnym poziomie stanowi priorytet wielu inwestorów. Wybierając styropian na podłogę, cena jest ważnym elementem decyzyjnym. W Knauf Therm umożliwiamy każdemu klientowi zaopatrzenie w produkty najwyższej jakości w dobrych cenach, które pozwolą na optymalizację wydatków na inwestycje ociepleniowe.

Biały Styropian na posadzki – rodzaje produktów w ofercie Knauf Therm

Katalog produktów styropianowych z przeznaczeniem na podłogę obejmuje uniwersalne rozwiązania, które wpisują się w potrzeby większości inwestorów. Naszym klientom proponujemy produkty z klasycznego, białego styropianu serii Fasada/Dach/Podłoga 3w1, cechujące się współczynnikiem lambda w przedziale 36-38. Zastanawiając się, jaki styropian na podłogę wybrać, warto stosować uniwersalne rozwiązania. Serię Fasada/Dach/Podłoga stworzyliśmy dla wielu przestrzeni poddawanych termoizolacji. Nasze produkty idealnie sprawdzą się jako zewnętrzna izolacja termiczna wykonywana metodą „lekką mokrą” (BSO – bezspoinowy system ocieplania). Niewielka waga płyt styropianowych umożliwia ich zamocowanie bezpośrednio na elewacji budynku, a następnie wzmocnienie całości pokrycia siatką wykonaną z włókna szklanego zatopioną w zaprawie klejąco – szpachlowej. Podstawowym zastosowaniem produktów typu 3 w 1 staje się również izolacja termiczna podłóg pod podkładem posadzkowym. Płyty styropianowe produkujemy z wykorzystaniem metody podwójnego spieniania polistyrenu. Występują w wersji frezowanej lub bez frezu.

Przed użyciem płyt styropianowych z przeznaczeniem na podłogę warto zapoznać się z kartą techniczną, którą udostępniamy dla każdej wersji materiału izolacyjnego. Zamieszczone w niej informacje zawierają rekomendacje Knauf Therm dotyczące technologii montażu. Stosowanie się do zaleceń zagwarantuje osiągnięcie parametrów ocieplenia zgodnych ze specyfikacją.

Należy pamiętać, że styropian na posadzkę oferuje duże możliwości konfiguracji grubości materiału. Elastyczność w wyborze grubości warstwy izolacyjnej ma kluczowe znaczenie tam, gdzie ograniczenia przestrzenne lub konieczność wyrównania powierzchni nie pozwalają na zastosowanie jednego typu materiału. Kupując styropian pod wylewki z indeksem lambda 31 (0,031 W/(mK)), uzyskujemy możliwość zmniejszenia grubości warstwy izolacyjnej przy zachowaniu tych samych właściwości cieplnych. Produkty Knauf Therm wyróżniają się ścisłą zgodnością ze specyfikacją. Spełnianie wymogów technicznych zostało zweryfikowane testami na etapie kontroli jakości, a także poparte opiniami setek zadowolonych klientów.

Styropian podłogowy grafitowy

Dla najbardziej zaawansowanych projektów ociepleniowych proponujemy grafitowy styropian z serii Knauf Therm Expert Fasada/Dach/Podłoga EPS 80 λ 31. Przewidywane zastosowanie dotyczy izolacji termicznej podłóg pod podkładem z płyt prefabrykowanych, podłóg pod podkładem posadzkowym, a także podłóg na gruncie. Styropian grafitowy cechuje się doskonałymi parametrami izolacyjnymi przy minimalnej grubości warstwy. Dzięki temu idealnie sprawdzi się również w ramach izolacji podłóg z systemem ogrzewania podłogowego. Grafitowy styropian pod wylewki pozwala osiągnąć cele termoizolacyjne, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej przestrzeni użytkowej.

Jaki styropian na podłogę wybrać?

Mając do wyboru liczne opcje, jaki styropian na podłogę sprawdzi się najlepiej? Odpowiedź na to pytanie stanowi zadanie dla inwestora, który musi zestawić specyfikację produktu z założeniami projektu termoizolacji. Każdy styropian podłogowy z naszej oferty wykazuje się doskonałymi właściwościami. Wiele dostępnych grubości pozwala kształtować bazę materiałową zgodnie z oczekiwaniami klienta i indywidualnymi warunkami danej lokalizacji.

Styropian typu 3w1 idealnie sprawdzi się w projektach budżetowych, dla których ocieplenie stanowi dodatkowy element wykończeniowy. Pomieszczenia znajdujące się na wyższych kondygnacjach, otoczone z każdej strony ogrzewaną przestrzenią użytkową, wymagają najczęściej współczynnika lambda w przedziale 35-40. Dla pomieszczeń na najniższej kondygnacji, szczególnie w przypadku domów niepodpiwniczonych, najlepszym wyborem będzie styropian grafitowy. Tego typu materiał izolacyjny to idealny wybór dla przestrzeni wyposażonej w system ogrzewania podłogowego.

Naszym klientom oferujemy fachową pomoc w wyborze właściwego rozwiązania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Knauf Therm, w której zamieściliśmy najlepsze gatunki styropianu podłogowego, z przeznaczeniem do najbardziej wymagających projektów.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów